Ανακοινώσεις σχολείου
Διεύθυνση Α/βάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Πιερίας
Δημοτικό Σχολείο & Νηπιαγωγείο Ν. Πόρων

* 3/3/2009

Κάθε Τρίτη και Πέμπτη πραγματοποιούνται πρόβες μουσικής της χορωδίας και του συνόλου μουσικών οργάνων από τους δασκάλους του σχολείου.

* 3/3/2009

ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΜΑΘΗΤΩΝ

Σύμφωνα με τη με αριθμ, 2368/Γ2/9-1-2007 Εγκύκλιο του ΥΠΕΠΘ, οι Διευθυντές των σχολικών μονάδων Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης υποχρεούνται να φροντίζουν, ώστε οι θύρες εισόδου-εξόδου στο χώρο του σχολείου να παραμένουν κλειστές καθ’ όλη τη διάρκεια λειτουργίας του σχολείου.

Με αυτόν τον τρόπο διαφυλάσσεται η ασφάλεια των μαθητών και αποτρέπεται η αναίτια είσοδος και έξοδος αυτών από τον προαύλιο χώρο του σχολείου, καθώς και η είσοδος ατόμων που ουδεμία σχέση έχουν με τη λειτουργία του.

Οι γονείς εισέρχονται στο σχολείο κατά τις προγραμματισμένες ώρες συναντήσεων με τους δασκάλους των τάξεων και μετά από άδεια του Διευθυντή του σχολείου.

* 27/3/09

Υποστηρίξτε τον ΟΛΥΜΠΟ, το μυθικό βουνό των 12 θεών της ελληνικής μυθολογίας, για να αναδειχθεί στα Νέα 7 Θαύματα της Φύσης.

ΨΗΦΙΣΤΕ ΟΛΥΜΠΟ στο